Role request (1.0.0) - en to bn translation catalogue (9 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Approve
bn: অনুমোদন দিন

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Subject
bn: বিষয়

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে
