Role request (1.0.0) - en to da translation catalogue (21 entries)

en: Approve
da: Godkend

en: Delete
da: Slet

en: Subject
da: Emne

en: Edit
da: Redigér

en: View
da: Vis

en: Updated
da: Opdateret

en: Created
da: Oprettet

en: Roles
da: Roller

en: Role ID
da: Rolle ID

en: Deny
da: Afvis

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Approved
da: Godkendt

en: User management
da: Brugerhåndtering

en: Changed
da: Ændret

en: Denied
da: Nægtet

en: Message Body
da: Besked

en: No roles
da: Ingen roller

en: Allowed roles
da: Tilladte roller

en: Edit URL
da: Redigér URL

en: not yet assigned
da: ikke tildelt endnu

en: not yet created
da: ikke oprettet endnu
