Role request (1.0.0) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Approve
de: Bestätigen

en: Delete
de: Löschen

en: Subject
de: Betreff

en: Edit
de: Bearbeiten

en: View
de: Ansicht

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Created
de: Erstellt

en: Roles
de: Rollen

en: Role ID
de: Rollen-ID

en: Deny
de: Verweigern

en: Authored on
de: Geschrieben am

en: Approved
de: Bestätigt

en: User management
de: Benutzerverwaltung

en: Changed
de: Geändert

en: Denied
de: Verweigert

en: Requester
de: Anfragende Person

en: Message Body
de: Nachrichten-Textkörper

en: No roles
de: Keine Rollen

en: Allowed roles
de: Zugelassene Rollen

en: Edit URL
de: URL bearbeiten

en: not yet assigned
de: noch nicht zugeordnet

en: not yet created
de: noch nicht erzeugt

en: Request message
de: Anfrage-Nachricht

en: Pending review
de: Prüfung aussstehend
