Role request (1.0.0) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Approve
hi: स्वीकार करें |

en: Delete
hi: मिटायें

en: Subject
hi: विषय

en: Edit
hi: संपादित करें

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Created
hi: निर्मित

en: Roles
hi: भूमिका

en: Role ID
hi: भूमिका आईडी

en: Deny
hi: निषेध करें

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Approved
hi: स्वीकृत

en: User management
hi: सदस्य संचालन

en: Changed
hi: बदल गया

en: Edit URL
hi: यूआरएल संपादित करें

en: not yet assigned
hi: अभी तक नहीं सौंपा

en: not yet created
hi: अभी तक नहीं बनाया
