Role request (1.0.0) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Approve
pt: Aprovar

en: Delete
pt: Apagar

en: Subject
pt: Assunto

en: Edit
pt: Editar

en: View
pt: Ver

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: Roles
pt: Papéis

en: Role ID
pt: ID do papel

en: Deny
pt: Negar

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Approved
pt: Aprovado

en: User management
pt: Gerenciamento de usuários

en: Changed
pt: Alterado

en: Message Body
pt: Corpo da mensagem

en: User message
pt: Mensagem do usuário

en: Allowed roles
pt: Papéis permitidos

en: Edit URL
pt: Editar URL

en: not yet assigned
pt: ainda não atribuído

en: not yet created
pt: ainda não criado
