Role request (1.0.0) - en to sv translation catalogue (21 entries)

en: Approve
sv: Godkänn

en: Delete
sv: Radera

en: Subject
sv: Ämne

en: Edit
sv: Redigera

en: View
sv: Visa

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Created
sv: Skapad

en: Roles
sv: Roller

en: Role ID
sv: ID för roll

en: Deny
sv: Neka

en: Authored on
sv: Författad

en: Approved
sv: Godkänd

en: User management
sv: Användare

en: Changed
sv: Ändrad

en: Denied
sv: Nekad

en: Message Body
sv: Brödtext för meddelande

en: Allowed roles
sv: Tillåtna roller

en: Edit URL
sv: URL för redigering

en: not yet assigned
sv: inte tilldelad ännu

en: not yet created
sv: inte skapad ännu

en: Request message
sv: Begär meddelande
