Role Watchdog (2.0.0) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Author
pt: Autor

en: Action
pt: Ação

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Redefinir

en: Name
pt: Nome

en: User
pt: Usuário

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Tudo

en: Page
pt: Página

en: Role ID
pt: ID do papel

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Desc
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Change
pt: Mudar

en: Changed
pt: Alterado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: Email Settings
pt: Definições de e-mail

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Publishing status
pt: Status de publicação

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
