Role Watchdog (8.x-1.0-alpha5) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Author
fr: Auteur

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Role ID
fr: Id du rôle

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Sort by
fr: Trier par

en: Change
fr: Modifier

en: Changed
fr: Modifié

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: Email Settings
fr: Paramètres des courriels

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: Master
fr: Principal

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.
