Romello Skuggs (8.x-1.0) - en to he translation catalogue (195 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Status
he: סטטוס

en: Register
he: הרשמה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Username
he: שם משתמש

en: Development
he: פיתוח

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Email notification
he: הודעת דוא"ל

en: Subscribe
he: הרשמה

en: Language
he: שפה

en: more
he: עוד

en: Administration
he: ניהול

en: More
he: עוד

en: Action
he: פעולה

en: On
he: פעיל

en: view
he: צפיה

en: File
he: קובץ

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: Reset
he: איתחול

en: Use count
he: שימוש בספירה

en: Message
he: הודעה

en: No log messages available.
he: לא קיימות הודעות יומן.

en: Image
he: תמונה

en: Feed
he: פיד

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Taxonomy term
he: סיווג במילון

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Help
he: עזרה

en: True
he: אמת

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Summary
he: תקציר

en: Archive
he: ארכיון

en: Icon
he: סמל

en: Audio
he: אודיו

en: Filename
he: שם קובץ

en: Teaser
he: תקציר

en: Updated
he: עודכן

en: Attachment
he: צְרוּפָה

en: Titles
he: כותרות

en: User
he: משתמש

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Files
he: קבצים

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Page title
he: כותרת דף

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Off
he: כבוי

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: To
he: אל

en: From
he: מאת

en: Roles
he: תפקידים

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Last access
he: כניסה אחרונה

en: Severity
he: חוּמרה

en: Normal
he: נורמלי

en: Last update
he: עדכון אחרון

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: Media
he: מדיה

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Widget
he: וידג'ט

en: Desc
he: יורד

en: General
he: כללי

en: Table
he: טבלה

en: Start
he: התחלה

en: Role
he: תפקיד

en: User login
he: כניסה

en: Users
he: חברי האתר

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
he: @site אינו זמין כרגע עקב תחזוקה. אנו מקווים להפעיל את האתר מחדש במהרה. תודה על הסבלנות.

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Provider
he: ספק

en: Tools
he: כלים

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Full
he: מלא

en: Token
he: אסימון

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: Member for
he: חבר/ה במשך

en: Front page
he: דף הבית

en: Languages
he: שפות

en: author
he: מחבר/ת

en: Entity
he: יישות

en: Days
he: ימים

en: Your message has been sent.
he: ההודעה שלך נשלחה.

en: People
he: משתמשים

en: Blocked
he: חסום

en: Video
he: וידאו

en: Glossary
he: מילון מונחים

en: Changed
he: השתנה

en: Completed
he: נשלם

en: Relationship
he: יחס

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Translations
he: תרגומים

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Sticky
he: דביק

en: Tabs
he: לשוניות

en: Complete
he: השלמה

en: Next Page >
he: דף הבא >

en: < Previous Page
he: < דף קודם

en: Anonymous user
he: משתמש אנונימי

en: Apply
he: החל

en: Select
he: בחר

en: Block description
he: תיאור הבלוק

en: Used in
he: משמש ב-

en: Permission
he: הרשאה

en: Grid
he: רשת

en: Global
he: כללי

en: Authenticated user
he: משתמש מאומת

en: Used
he: בשימוש

en: Administrator
he: מנהל

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
he: המשתמש נחשב מחובר לזמן זה שאחרי הפעם האחרונה שהוא צפה בדף כלשהוא.

en: Offset
he: היסט

en: Locked
he: נעול

en: Publish content
he: פרסום תוכן

en: Newest first
he: חדש תחילה

en: Block type
he: סוג בלוק

en: Entity type
he: סוג ישות

en: User account
he: חשבון משתמש

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: No content available.
he: אין תוכן זמין.

en: Webform submissions
he: הגשות של טופסי Webform

en: IP address
he: כתובת IP

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Permanent
he: קבוע

en: Temporary
he: זמני

en: No files available.
he: אין קבצים זמינים

en: Frontpage
he: דף הבית

en: MIME type
he: סוג MIME

en: Upload date
he: תאריך העלאה

en: Search index
he: חיפוש באינדקס

en: Draft
he: טיוטה

en: Yes/No
he: כן/לא

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Compact
he: קומפקטי

en: Publishing status
he: מפורסם

en: Who's new
he: מי חדש

en: Date and time
he: תאריך ושעה

en: Who's online
he: מי מחובר

en: Apply filters
he: החלת מסננים

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Delete content
he: מחיקת תוכן

en: Published status
he: מצב פרסום

en: Monthly archive
he: חודש ארכיון

en: Main page content
he: תוכן

en: Full content
he: תוכן מלא

en: Recent content
he: תכנים אחרונים

en: Unpublish content
he: העברת תוכן למצב לא פורסם

en: Make content sticky
he: הפיכת התוכן לדביק

en: Make content unsticky
he: הפיכת התוכן ללא דביק

en: Promote content to front page
he: קידום תוכן לדף הראשי

en: Remove content from front page
he: הסרת תוכן מדף הבית

en: Save content
he: שמירת תוכן

en: Find and manage content.
he: איתור תוכן וניהולו.

en: Taxonomy term page
he: דף מונחי טקסונומיה

en: An administrator created an account for you at [site:name]
he: אדמיניסטרטור יצר עבורך חשבון ב[site:name]

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Media browser
he: מאתר המדיה

en: Bulk update
he: עדכון גורף

en: Contact Us
he: יצירת קשר

en: Recent log messages
he: הודעות יומן אחרונות

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
he: ניהול חשבונות משתמשים, תפקידים והרשאות

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Wide
he: רחב

en: Select media
he: בחירת מדיה

en: Custom block library
he: ספרית בלוקים מותאמים

en: Fallback date format
he: ברירת המחדל למבנה תאריך

en: File usage
he: שימוש בקובץ

en: Default medium date
he: ברירת המחדל לתאריך בינוני

en: Cancel the selected user account(s)
he: ביטול חשבונות המשתמשים שנבחרו

en: Narrow
he: צר

en: Welcome to [site:name]
he: ברוכים הבאים ל[site:name]

en: Name or email contains
he: השם או כתובת המייל מכילים

en: There are currently @total users online.
he: @total משתמשים מחוברים כרגע לאתר.

en: There are currently 0 users online.
he: אין כרגע משתמשים המחוברים לאתר

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
he: לא נוצר עדיין תוכן שניתן להציג בדף הבית<br/>
    כדי להתחיל בבניית האתר עקבו אחרי ההנחיות<a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">במדריך למשתמש</a> .
