Route Ajax Comments (8.x-1.0-alpha1) - en to ca translation catalogue (17 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Language
ca: Llengua

en: Edit
ca: Edita

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: View
ca: Mostra

en: User
ca: Usuari

en: Created
ca: Creat

en: Host
ca: Servidor

en: Send
ca: Enviar

en: Owner
ca: Propietari

en: Changed
ca: Canviat

en: @type: deleted %title.
ca: @type: %title eliminat.

en: Language code
ca: Codi de llengua

en: Relative URL
ca: URL relativa

en: Route Name
ca: Nom de la ruta
