Route Ajax Comments (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Language
it: Lingua

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: View
it: Visualizza

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: Send
it: Invia

en: Owner
it: Proprietario

en: Changed
it: Modificato

en: @type: deleted %title.
it: @type: %title eliminato.

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Relative URL
it: URL relativo

en: Route Name
it: Nome rotta
