Route Ajax Comments (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Language
hi: भाषा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Created
hi: निर्मित

en: Host
hi: होस्ट

en: Send
hi: भेजें

en: Changed
hi: बदल गया

en: @type: deleted %title.
hi: @type: %title मिटाया गया

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: Route Name
hi: मार्ग का नाम
