Route Planner (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (9 entries)

en: metric
ru: метрические

en: imperial
ru: имперские

en: Settings
ru: Настройки

en: add
ru: добавить

en: configure
ru: настроить

en: Address
ru: Адрес

en: Enable Overview Map
ru: Разрешить обзор карты

en: Distance
ru: Расстояние

en: Zoom Level
ru: Уровень масштаба
