Route Planner (8.x-1.1) - en to pl translation catalogue (25 entries)

en: metric
pl: system metryczny

en: imperial
pl: brytyjski system miar

en: Settings
pl: Ustawienia

en: add
pl: dodaj

en: configure
pl: konfiguruj

en: Address
pl: Adres

en: Enable Overview Map
pl: Włącz Mapę podglądu

en: Distance
pl: Odległość

en: Zoom Level
pl: Poziom przybliżenia

en: Map Settings
pl: Ustawienia mapy

en: Map Width
pl: Szerokość mapy

en: Map Height
pl: Wysokość mapy

en: Geocode was not successful for the following reason:
pl: Geokodowanie nie powiodło się ponieważ:

en: Route planner settings
pl: Route Planner - Ustawienia

en: Your point of interesst or company address.
pl: Twoje miejsce docelowe lub adres firmy

en: Target address
pl: Koniec trasy

en: A fixed height for example 300px.
pl: Stała wysokość, np. 300px

en: A width value in % or px, for example 300px or 100%.
pl: Podaj wartość w % lub px, np. 300px lub 100%

en: A value between 1 and 100 (a normal value is around 10).
pl: Wartość pomiędzy 1 a 100 (zwykle ok. 10)

en: Driving time
pl: Czas przejazdu

en: Calculate route
pl: Oblicz trasę

en: Route Planning via Google Maps.
pl: Planowanie trasy przy pomocy Google Maps

en: Show an end point field.
pl: Pokaż pole miejsca docelowego

en: Select your preferred unit system IMPERIAL or METRIC.
pl: Wybierz preferowany system jednostek miar: brytyjski lub metryczny.

en: Unit System
pl: System jednostek miar
