Rover (2.0.1) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Container
fr: Conteneur

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Layout
fr: Mise en page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Sidebar left
fr: Barre de gauche

en: Sidebar right
fr: Barre de droite

en: Tabs
fr: Onglets

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Button type
fr: Type de bouton

en: Sidebar Left
fr: Barre latérale Gauche

en: Sidebar Right
fr: Barre latérale Droite

en: Button size
fr: Taille du bouton

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: User menu
fr: Menu utilisateur

en: Banner settings
fr: Paramètres de la bannière

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Last page
fr: Dernière page

en: Primary menu
fr: Menu principal

en: Banner Image
fr: Image de la bannière

en: First page
fr: Première page
