RTE MIS (1.0.1) - en to is translation catalogue (75 entries)

en: Home
is: Heim

en: Title
is: Yvirskrift

en: Body
is: Skrokkur

en: Save configuration
is: Goym samanseting

en: delete
is: strika

en: Status
is: Støða

en: Submit
is: Lat inn

en: Operations
is: Atgerðir

en: Username
is: Brúkaranavn

en: Email address
is: Teldupostbústaður

en: Type
is: Slag

en: List
is: Listi

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Mál

en: more
is: meira

en: Yes
is: Ja

en: No
is: Nei

en: Download
is: Tak niður

en: view
is: vís

en: Advanced options
is: Framkomnar setingar

en: Edit
is: Broyt

en: Date
is: Dagfesting

en: Reset
is: Tómstilla

en: Logs
is: Gerðalistar

en: Message
is: Boð

en: No log messages available.
is: Eingi gerðalistaboð eru tøk.

en: Weight
is: Vekt

en: Single
is: Eitt stig

en: Category
is: Bólkur

en: Name
is: Navn

en: edit
is: broyt

en: Import
is: Flyt inn

en: Save
is: Goym

en: Default
is: Standard

en: View
is: Vís

en: Timestamp
is: Tíðarmerki

en: Mail
is: Teldupostur

en: User
is: Brúkari

en: Created
is: Stovnað

en: All
is: Øll

en: Active
is: Virkin

en: Page title
is: Yvirskrift á síðu

en: Block
is: Blokkur

en: Page
is: Síða

en: Selected
is: Valdur

en: Custom
is: Sergjørt

en: Roles
is: Leiklutir

en: Published
is: Útgivið

en: Filter
is: Filtur

en: Location
is: Pláss

en: Promoted to front page
is: Víst á forsíðuni

en: Sticky at top of lists
is: Fest ovast á listum

en: Last access
is: Seinasta atgongd

en: Severity
is: Álvarsemi

en: Watchdog
is: Vaktarhundur

en: Authored by
is: Skrivað hevur

en: Medium
is: Miðal

en: Plain text
is: Reinur tekstur

en: Other
is: Annað

en: Role
is: Leiklutur

en: Users
is: Brúkarar

en: Referrer
is: Tilvísari

en: Anonymous
is: Ónevndur

en: IP Address
is: IP adressa

en: Profile
is: Vangamynd

en: Authored on
is: Skrivað tann

en: Member for
is: Limur í

en: Workflow
is: Arbeiðsgongd

en: Blocked
is: Sperrað

en: Anonymous user
is: Ónevndur brúkari

en: Permission
is: Rættindi

en: and
is: og

en: Translate
is: Týð

en: Primary tabs
is: Fyrstu spjaldur

en: Hindi
is: Hindiskt
