RTE MIS (1.0.0) - en to bs translation catalogue (65 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Save configuration
bs: Sačuvaj postavke

en: delete
bs: obriši

en: Operations
bs: Operacije

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Type
bs: Tip

en: List
bs: Izlistaj

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: more
bs: još

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Advanced options
bs: Napredne postavke

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Date
bs: Datum

en: Message
bs: Poruka

en: Weight
bs: Težina

en: Image
bs: Slika

en: Category
bs: Kategorija

en: Name
bs: Ime

en: edit
bs: izmijeni

en: Import
bs: Uvezi

en: Save
bs: Sačuvaj

en: View
bs: Pregled

en: User
bs: Korisnik

en: Created
bs: Kreiran

en: All
bs: Sve

en: Active
bs: Aktivan

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Selected
bs: Odabrano

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Roles
bs: Uloge

en: Published
bs: Objavljeno

en: Location
bs: Lokacija

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Sticky at top of lists
bs: Zalijepljen na vrhu liste

en: Last access
bs: Zadnji pristup

en: Authored by
bs: Napisao

en: Medium
bs: Srednje

en: Plain text
bs: Obični tekst

en: Send
bs: Pošalji

en: Role
bs: Uloga

en: Users
bs: Korisnici

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Profile
bs: Profil

en: Notifications
bs: Obavijesti

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Authored on
bs: Napisano

en: Member for
bs: Član od

en: Blocked
bs: Blokiran

en: Apply
bs: Primjeni

en: Permission
bs: Dozvole

en: and
bs: i

en: Translate
bs: Prevedi

en: Primary tabs
bs: Primarni tabovi

en: - Any -
bs: - Bilo koji -

en: Breadcrumbs
bs: Putanje (breadcrumbs)

en: Main page content
bs: Sadržaj glavne stranice

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Primary admin actions
bs: Primarne admin akcije

en: User account menu
bs: Korisnički meni
