Ruhi - Creative Multipurpose Drupal 8, 9, 10, 11 Theme (1.0.1) - en to hu translation catalogue (59 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Body
hu: Törzs

en: Content
hu: Tartalom

en: Documentation
hu: Dokumentáció

en: Support
hu: Támogatás

en: Search
hu: Keresés

en: None
hu: Nincs

en: Settings
hu: Beállítások

en: Help
hu: Súgó

en: Font Size
hu: Betűméret

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Components
hu: Összetevők

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Logo
hu: Logó

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Normal
hu: Általános

en: General
hu: Általános

en: Button
hu: Nyomógomb

en: Tools
hu: Eszközök

en: center
hu: közép

en: Page Title
hu: Oldalcím

en: Site Name
hu: Webhely neve

en: Sidebar
hu: Oldalsáv

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Style
hu: Stílus

en: Tabs
hu: Fülek

en: Slogan
hu: Jelmondat

en: Italic
hu: Dőlt

en: Uppercase
hu: Nagybetűs

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: Fonts
hu: Betűtípusok

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: mobile
hu: mobil

en: Lowercase
hu: Kisbetűs

en: Powered by Drupal
hu: Drupal működteti

en: wide
hu: széles

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Elements
hu: Elemek

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Typography
hu: Tipográfia

en: Main Menu
hu: Főmenü

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Classic
hu: Klasszikus

en: Capitalize
hu: Nagy kezdőbetűs

en: Social
hu: Közösségi

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Headings
hu: Címsorok

en: Icon Shape
hu: Ikon alakja

en: Icon Position
hu: Ikon helyzete

en: Show Social Icons
hu: Közösségi ikonok mutatása

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: narrow
hu: keskeny

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje
