Ruhi - Creative Multipurpose Drupal 8, 9, 10 Theme (1.0.2) - en to fr translation catalogue (50 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Body
fr: Corps

en: Content
fr: Contenu

en: Support
fr: Assistance technique

en: Search
fr: Rechercher

en: None
fr: Aucun(e)

en: Settings
fr: Paramètres

en: Help
fr: Aide

en: Font Size
fr: Taille de la fonte

en: Layout
fr: Mise en page

en: Components
fr: Composants

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Comment
fr: Commentaire

en: General
fr: Général

en: Button
fr: Bouton

en: Tools
fr: Outils

en: center
fr: centre

en: Site Name
fr: Nom du Site

en: Sidebar
fr: Barre latérale

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Tabs
fr: Onglets

en: Italic
fr: Italique

en: Uppercase
fr: Majuscule

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Paragraph
fr: Paragraphe

en: Fonts
fr: Polices de caractères

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Lowercase
fr: Minuscules

en: Powered by Drupal
fr: Propulsé par Drupal

en: wide
fr: large

en: Use Default
fr: Utiliser la valeur par défaut

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Typography
fr: Typographie

en: Main Menu
fr: Menu principal

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Linkedin
fr: LinkedIn

en: Classic
fr: Classique

en: Capitalize
fr: Mettre en majuscules

en: Theme Color
fr: Couleur du thème

en: Footer menu
fr: Menu Pied de page

en: Headings
fr: Titres

en: Site branding
fr: Identité du site

en: narrow
fr: étroit

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: User account menu
fr: Menu du compte de l'utilisateur
