Ruhi - Creative Multipurpose Drupal 8, 9, 10 Theme (1.0.3) - en to pt translation catalogue (40 entries)

en: Home
pt: Início

en: Body
pt: Corpo

en: Content
pt: Conteúdo

en: Documentation
pt: Documentação

en: Support
pt: Suporte

en: None
pt: Nenhum

en: Settings
pt: Configurações

en: Font Size
pt: Tamanho da Fonte

en: Components
pt: Componentes

en: Breadcrumb
pt: Trilha de navegação

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Comment
pt: Comentário

en: General
pt: Geral

en: Button
pt: Botão

en: center
pt: centro

en: Page Title
pt: Título da Página

en: Content Top
pt: Acima no conteúdo

en: Content Bottom
pt: Abaixo do conteúdo

en: Sidebar
pt: Barra lateral

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Style
pt: Estilo

en: Italic
pt: Itálico

en: Uppercase
pt: Maiúsculo

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Fonts
pt: Fontes

en: mobile
pt: móvel

en: wide
pt: largo

en: Elements
pt: Elementos

en: Main Menu
pt: Menu Principal

en: Classic
pt: Clássico

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Capitalize
pt: Caixa-alta

en: Footer Top
pt: Topo do Rodapé

en: Headings
pt: Cabeçalhos

en: Primary menu
pt: Menu primário

en: Show Social Icons
pt: Mostrar ícones Sociais

en: narrow
pt: estreito
