Ruhi - Creative Multipurpose Drupal 8, 9, 10 Theme (10.1.0) - en to hi translation catalogue (36 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Content
hi: सामग्री

en: Documentation
hi: प्रलेखीकरण

en: Support
hi: समर्थन

en: Search
hi: खोज

en: None
hi: कोई नहीं

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Help
hi: मदद

en: Layout
hi: ख़ाका

en: Components
hi: पुर्ज़े

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Logo
hi: प्रतीक चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Normal
hi: सामान्य

en: General
hi: सामान्य

en: Button
hi: बटन

en: Tools
hi: उपकरण

en: Page Title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: Content Bottom
hi: सामग्री नीचे

en: Sidebar
hi: साइडबार

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Style
hi: अंदाज

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Slogan
hi: नारा

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: mobile
hi: चलनशील

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई

en: User account menu
hi: उपयोगकर्ता खाता मेनू
