Ruhi - Creative Multipurpose Drupal 8, 9, 10, 11 Theme (10.2.1) - en to tr translation catalogue (47 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: Content
tr: İçerik

en: Documentation
tr: Belgeleme

en: Support
tr: Destek

en: Search
tr: Ara

en: None
tr: Hiçbiri

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Help
tr: Yardım

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Components
tr: Bileşenler

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Comment
tr: Yorum

en: General
tr: Genel

en: Button
tr: Düğme

en: Tools
tr: Araçlar

en: center
tr: orta

en: Page Title
tr: Sayfa Başlığı

en: Content Bottom
tr: İçerik Altı

en: Sidebar
tr: Kenar Çubuğu

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Italic
tr: Eğik

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: Fonts
tr: Yazı tipleri

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: mobile
tr: mobil

en: Powered by Drupal
tr: Drupal tabanlıdır

en: wide
tr: geniş

en: Elements
tr: Öğeler

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Main Menu
tr: Ana Menü

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Footer Top
tr: Altbilgi Üst

en: Social
tr: Sosyal

en: Footer menu
tr: Alt bilgi menüsü

en: Headings
tr: Başlıklar

en: Primary menu
tr: Birincil menü

en: Site branding
tr: Site markası

en: narrow
tr: dar

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: User account menu
tr: Kullanıcı hesap menüsü
