Ruhi - Creative Multipurpose Drupal 8, 9, 10 Theme (11.0.0) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Content
it: Contenuto

en: Search
it: Cerca

en: None
it: Nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: Help
it: Aiuto

en: Font Size
it: Dimensione carattere

en: Components
it: Componenti

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Comment
it: Commento

en: Normal
it: Normale

en: General
it: Generale

en: Button
it: Pulsante

en: Tools
it: Strumenti

en: Page Title
it: Titolo della pagina

en: Sidebar
it: Barra laterale

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Style
it: Stile

en: Tabs
it: Schede

en: Italic
it: Corsivo

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: Fonts
it: Caratteri

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Powered by Drupal
it: Realizzato con Drupal

en: wide
it: largo

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Elements
it: Elementi

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main Menu
it: Navigazione Principale

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Footer Top
it: Piè di pagina superiore

en: Headings
it: Intestazioni

en: Site branding
it: Branding del sito

en: narrow
it: stretto

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: User account menu
it: Menu profilo utente
