RulesFinder (1.0.0-beta3) - en to bs translation catalogue (82 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: List
bs: Izlistaj

en: Subject
bs: Naslov

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: more
bs: još

en: Administration
bs: Administracija

en: Comments
bs: Komentari

en: new
bs: novi

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Version
bs: Verzija

en: Date
bs: Datum

en: Size
bs: Veličina

en: Search
bs: Pretraga

en: Message
bs: Poruka

en: Parent
bs: Roditelj

en: Name
bs: Ime

en: Taxonomy term
bs: Taksonomijski term

en: Preview
bs: Pregled

en: Help
bs: Pomoć

en: Teaser
bs: Sažetak

en: Attachment
bs: Prilog

en: User
bs: Korisnik

en: Content type
bs: Tip sadržaja

en: All
bs: Sve

en: Active
bs: Aktivan

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Roles
bs: Uloge

en: Comment
bs: Komentar

en: Published
bs: Objavljeno

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Last access
bs: Zadnji pristup

en: Fields
bs: Polja

en: Plain text
bs: Obični tekst

en: Role
bs: Uloga

en: User login
bs: Prijava korisnika

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
bs: @site se trenutno održava/servisira. Uskoro ćemo opet biti s vama, hvala vam za strpljenje.

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Tools
bs: Alati

en: Arguments
bs: Argumenti

en: Recent comments
bs: Zadnji komentari

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: English
bs: Engleski

en: Messages
bs: Poruke

en: ‹ previous
bs: ‹ prethodna

en: next ›
bs: iduća ›

en: Member for
bs: Član od

en: Languages
bs: Jezici

en: Blocked
bs: Blokiran

en: Published comments
bs: Objavljeni komentari

en: Output format
bs: Izlazni format

en: Apply
bs: Primjeni

en: Translation
bs: Prevod

en: Used in
bs: Koristi se u

en: simple
bs: jednostavno

en: Publish
bs: Objavi

en: Unpublish
bs: Ukloni status objave

en: Permission
bs: Dozvole

en: « first
bs: « prva

en: last »
bs: zadnja »

en: No comments available.
bs: Nema dostupnih komentara.

en: Unpublish comment
bs: Označi komentar kao neobjavljen

en: Translate
bs: Prevedi

en: Main navigation
bs: Glavna navigacija

en: Primary tabs
bs: Primarni tabovi

en: Secondary tabs
bs: Sekundarni tabovi

en: Delete comment
bs: Obriši komentar

en: Posted in
bs: Postavljeno u

en: Who's online
bs: Ko je online

en: Breadcrumbs
bs: Putanje (breadcrumbs)

en: Status messages
bs: Statusne poruke

en: Main page content
bs: Sadržaj glavne stranice

en: Primary admin actions
bs: Primarne admin akcije

en: User account menu
bs: Korisnički meni
