RulesFinder (1.0.0-beta4) - en to ur translation catalogue (67 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Register
ur: شمولیت اختیار کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Username
ur: اسم صارف

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: List
ur: فہرست

en: Subject
ur: موضوع

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: more
ur: مزید

en: Administration
ur: تنظیم

en: Comments
ur: تبصرے

en: More
ur: مزید

en: Action
ur: ایکشن

en: On
ur: آن

en: new
ur: جدید

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Version
ur: ورژن

en: Date
ur: تاریخ

en: Size
ur: حجم

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Use count
ur: استعمال شدہ کی تعداد

en: Message
ur: پیغام

en: No log messages available.
ur: کوئ لاگ پیغامات موجود نہیں۔

en: Parent
ur: پیرنٹ

en: Feed
ur: فیڈ

en: Name
ur: نام

en: Taxonomy term
ur: ٹیکسانمی ٹرم

en: Preview
ur: جائزہ

en: Help
ur: مدد

en: Default
ur: طے شدہ

en: Archive
ur: آرکائیو

en: Icon
ur: آئیکن

en: Filename
ur: فائل کا نام

en: User
ur: صارف

en: Active
ur: فعال

en: Block
ur: بلاک

en: Page
ur: صفحہ

en: Header
ur: ہیڈر

en: Roles
ur: رولز

en: Comment
ur: تبصرہ

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Filter
ur: فلٹر

en: Last update
ur: گزشتہ تجدید

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ur: @site فی الحال زیرِ تعمیر ہے۔ براہِ مہربانی کچھ دیر بعد دوبارہ کوشش کیجیے۔

en: Anonymous
ur: گمنام

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: English
ur: انگریزی

en: ‹ previous
ur: › گزشتہ

en: next ›
ur: اگلا>

en: Languages
ur: زبانیں

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: Language code
ur: زبان کا کوڈ

en: « first
ur: » ابتدائی

en: last »
ur: آخری »

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: MIME type
ur: MIME کی قسم

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: Language name
ur: زبان کا نام

en: Select language
ur: زبان کا انتخاب کریں

en: « First
ur: » ابتدائی
