RulesFinder (1.0.0-beta5) - en to am translation catalogue (78 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Status
am: ሁኔታ

en: Register
am: ይመዝገቡ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: List
am: ዝርዝር

en: Subject
am: ዓርእስት

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: more
am: ተጨማሪ

en: Administration
am: አስተዳደር

en: Comments
am: አስተያየቶች

en: Action
am: እርምጃ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Version
am: ሥሪት

en: Date
am: ቀን

en: Search
am: ፈልግ

en: Message
am: መልእክት

en: Parent
am: ወላጅ

en: Name
am: ስም

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Help
am: እርዳታ

en: Default
am: ነባሪ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Active
am: ገባሪ

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: RSS
am: አር ኤስ ኤስ

en: Header
am: ራስጌ

en: Footer
am: ግርጌ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: User login
am: የተጠቃሚ መግቢያ

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
am: @site በአሁኑ ሰዓት ማስተካከያ እየተደረገለት ነው፡፡ በቅርብ ጊዜ ውስጥ ወደነበረበት ይመለሳል፡፡ ለትዕግስቷ እናመሰግናለን!

en: Anonymous
am: ስም አልባ

en: Tools
am: መገልገያዎች

en: Recent comments
am: የቅርብ አስተያየቶች

en: Sort by
am: ደርድር

en: English
am: እግሊዝኛ

en: ‹ previous
am: ‹ ቀድሞ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: Member for
am: አባልነት ለ

en: Languages
am: ቋንቋዎች

en: Blocked
am: የተጣመረ

en: Published comments
am: አስተያየቶቹን አትም

en: Output format
am: የውፅአት ቅርፅ

en: Translation
am: ትርጉም

en: Publish
am: አትም

en: Unpublish
am: ያልታተመ

en: Permission
am: ፈቃድ

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ

en: « first
am: « መጀምሪያ

en: last »
am: መጨረሻ »

en: Unpublish comment
am: ያልታተመ አስተያየት

en: Translate
am: ተርጉም

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: User account
am: የተጠቃሚ መለያ

en: Main navigation
am: ዋና ምናሌ

en: Primary tabs
am: ቀዳሚ ትሮች

en: Secondary tabs
am: ሁለተኛ ትሮች

en: Delete comment
am: አስተያየት ስርዝ

en: MIME type
am: ሚሜ አይነት

en: Posted in
am: የታተመው በ

en: Who's new
am: ማን ነው አዲስ

en: Language name
am: የቋንቋ ስም

en: Select language
am: ቋንቋ ይምረጡ

en: Who's online
am: ማን ነው መስመር ላይ

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት

en: User account menu
am: የተጠቃሚ መለያ ምናሌ
