RulesFinder (1.0.0-beta5) - en to mr translation catalogue (86 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Register
mr: नोंदणी

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: List
mr: यादी

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: more
mr: आणखी

en: Administration
mr: व्यवस्थापन

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: More
mr: अधिक

en: Action
mr: कृती

en: On
mr: वर

en: new
mr: नवीन

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Version
mr: आवृत्ती

en: Date
mr: दिनांक

en: Size
mr: आकार

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Use count
mr: उपयोगकर्त्यांची संख्या

en: Message
mr: संदेश

en: Name
mr: नाव

en: Taxonomy term
mr: वर्गीकरण संज्ञा

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Help
mr: मदत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Filename
mr: फाईलचे नाव

en: Updated
mr: सुधारित

en: Total
mr: एकूण

en: Versions
mr: आवृत्ती

en: User
mr: सदस्य

en: Files
mr: फाईल्स

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Off
mr: बंद

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: User login
mr: सदस्य आगमन

en: full
mr: पूर्ण(full)

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
mr: @site सध्या दुरुस्तीसाठी बंद आहे. आम्ही लवकरच परत येऊ. आपल्या संयमासाठी(patience) धन्यवाद.

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Tools
mr: साधने

en: Recent comments
mr: नव्या प्रतिक्रिया

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: English
mr: इंग्लीश

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: Member for
mr: च्यासाठी सभासद

en: Languages
mr: भाषा

en: People
mr: लोक

en: Blocked
mr: प्रतिबंधीत

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Published comments
mr: प्रकाशित प्रतिक्रिया

en: Used in
mr: कोठे वापरली आहे

en: Publish
mr: प्रकाशित

en: Unpublish
mr: अप्रकाशित

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: No comments available.
mr: टिप्पणी उपलब्ध नाही

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
mr: सद्स्याने शेवटची कृती केल्यापासून या वेळे पर्यंत त्याला ऒनलाईन समजल्या जाईल.

en: Unpublish comment
mr: अप्रकाशित प्रतिक्रिया

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Delete comment
mr: प्रतिक्रिया मिटवा

en: Upload date
mr: अपलोड केल्याची तारीख

en: Who's new
mr: नविन सदस्य

en: Language name
mr: भाषेचे नाव

en: Select language
mr: भाषा निवडा

en: Who's online
mr: सध्या कोण कोण आलेले आहे?

en: Published status
mr: प्रकाशन अवस्था

en: Taxonomy term page
mr: वर्गीकरण संज्ञेचे पान

en: Changed date
mr: बदल केल्याची तारीख

en: Lists (Views)
mr: याद्या (व्ह्यूज)

en: Files overview
mr: फाईल्सचा आढावा

en: Welcome to [site:name]
mr: [site:name] मध्ये आपले स्वागत
