RulesFinder (1.0.0-beta5) - en to nn translation catalogue (91 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Author
nn: Forfattar

en: List
nn: Liste

en: Subject
nn: Emne

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: more
nn: meir

en: Administration
nn: Administrasjon

en: Comments
nn: Kommentarar

en: More
nn: Meir

en: On
nn: På

en: new
nn: ny

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Version
nn: Versjon

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Message
nn: Melding

en: No log messages available.
nn: Ingen loggmeldingar er tilgjengelege.

en: Parent
nn: Opp eit nivå

en: Name
nn: Namn

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Help
nn: Hjelp

en: Default
nn: Standard

en: Updated
nn: Oppdatert

en: Attachment
nn: Vedlegg

en: User
nn: Brukar

en: All
nn: Alle

en: Active
nn: Aktiv

en: Block
nn: Blokk

en: Page
nn: Nettside

en: Off
nn: Av

en: Header
nn: Topptekst

en: Footer
nn: Botntekst

en: Roles
nn: Roller

en: Comment
nn: Kommentar

en: Published
nn: Publisert

en: Filter
nn: Filtrer

en: Promoted to front page
nn: Flytta fram til framsida

en: Severity
nn: Alvorlighetsgrad

en: Fields
nn: Felt

en: Last update
nn: Siste oppdatering

en: Plain text
nn: Rein tekst

en: Role
nn: Rolle

en: User login
nn: Brukarinnlogging

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
nn: @site er under vedlikehald. Vi er snart tilbake. Takk for tålmodet.

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Arguments
nn: Argument

en: Recent comments
nn: Nye kommentarar

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: English
nn: Engelsk

en: ‹ previous
nn: < forrige

en: next ›
nn: neste >

en: Member for
nn: Medlem i

en: Languages
nn: Språk

en: People
nn: Folk

en: Blocked
nn: Blokkert

en: Unpublished
nn: Upublisert

en: Published comments
nn: Publiserte kommentarar

en: Apply
nn: Bruk

en: Language code
nn: Språkkode

en: « first
nn: « første

en: last »
nn: siste »

en: No comments available.
nn: Ingen kommentarar er tilgjengelege

en: Unpublish comment
nn: Upubliser kommentar

en: Translate
nn: Omset

en: User account
nn: Brukarkonto

en: First sidebar
nn: Fyrste sidestolpe

en: Delete comment
nn: Slett kommentar

en: Posted in
nn: Skreve i

en: Dashboard
nn: Styringspanel

en: Search index
nn: Søkeindeks

en: Publish comment
nn: Publiser kommentar

en: - All -
nn: - Alle -

en: Who's new
nn: Nye brukarar

en: Language name
nn: Språknamn

en: Select language
nn: Vel språk

en: Who's online
nn: Pålogga no

en: Page top
nn: Sidetopp

en: Page bottom
nn: Sideslutt

en: Full content
nn: Heile innhaldet

en: Recent content
nn: Nyaste innhald

en: Find and manage content.
nn: Finn og behandle innhald.

en: Find and manage people interacting with your site.
nn: Finn og handsama folk som brukar nettstaden din.

en: Highlighted
nn: Utheva

en: Recent log messages
nn: Nyaste loggmeldingar

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
nn: Handsama brukarkontoar, roller og rettar.
