RulesFinder (all releases) - en to ja translation catalogue (41 entries)

en: Content
ja: コンテンツ

en: Description
ja: 説明

en: Comments
ja: コメント

en: new
ja: 新規

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Version
ja: バージョン

en: Help
ja: ヘルプ

en: Default
ja: デフォルト

en: Versions
ja: バージョン

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Header
ja: ヘッダー

en: Roles
ja: 役割

en: Comment
ja: コメント

en: Published
ja: 掲載

en: Term ID
ja: タームID

en: Plain text
ja: プレーンテキスト

en: User login
ja: ユーザーログイン

en: Arguments
ja: 引数

en: Rules
ja: ルール

en: Messages
ja: メッセージ

en: Diff
ja: 差分

en: simple
ja: シンプル

en: About
ja: アバウト

en: Add new rule
ja: ルールを追加

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: First sidebar
ja: 第1サイドバー

en: Dashboard
ja: ダッシュボード

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Latest version
ja: 最新バージョン

en: Text value
ja: テキスト値

en: Reset your password
ja: パスワードを再設定

en: %name: may not be longer than @max characters.
ja: %name: @max 文字よりも長くすることはできません。

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション
