RulesFinder (all releases) - en to sv translation catalogue (46 entries)

en: Content
sv: Innehåll

en: Description
sv: Beskrivning

en: Comments
sv: Kommentarer

en: new
sv: nytt

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Help
sv: Hjälp

en: Default
sv: Förvald

en: Versions
sv: Versioner

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Breadcrumb
sv: Länkstig

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Roles
sv: Roller

en: Comment
sv: Kommentar

en: Published
sv: Publicerad

en: Term ID
sv: Termens ID

en: Plain text
sv: Ren text

en: User login
sv: Användarinloggning

en: Arguments
sv: Argument

en: Rules
sv: Regler

en: Messages
sv: Meddelanden

en: Diff
sv: Skillnad

en: Anonymous user
sv: Anonym användare

en: simple
sv: enkel

en: Authenticated user
sv: Inloggad användare

en: Sections
sv: Sektioner

en: About
sv: Om

en: Add new rule
sv: Lägg till ny regel

en: Member
sv: Medlem

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: First sidebar
sv: Första sidospalten

en: Dashboard
sv: Översiktspanel

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Page top
sv: Överst på sidan

en: Page bottom
sv: Nederst på sidan

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Highlighted
sv: Framhävd

en: Latest version
sv: Senaste version

en: Full HTML
sv: Fullständig HTML

en: Text value
sv: Textvärde

en: Reset your password
sv: Återställ ditt lösenord

en: %name: may not be longer than @max characters.
sv: %name: får inte vara längre än @max tecken.

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: Restricted HTML
sv: Begränsad HTML
