RulesFinder (1.1.3) - en to ht translation catalogue (43 entries)

en: Register
ht: Kreye kont

en: Description
ht: Deskripsyon

en: Language
ht: Lang

en: Comments
ht: Kòmantè yo

en: On
ht: Ouvè

en: Search
ht: Chèche

en: Help
ht: Èd

en: Default
ht: Pa defo

en: Updated
ht: A jou

en: Page title
ht: Tit paj

en: Off
ht: Fèmen

en: Footer
ht: Pye paj

en: Comment
ht: Komantè

en: Promoted to front page
ht: Fè pwomosyon sou paj akèy la

en: Create content
ht: Kreye kontni

en: Tools
ht: Outi

en: Languages
ht: Lang

en: Publish
ht: Pibliye

en: Unpublish
ht: Depibliye

en: Language code
ht: Kòd lang lan

en: Configure Block
ht: Konfigire blòk

en: User account
ht: Kont itilizatè

en: Main navigation
ht: Meni prensipal

en: Secondary tabs
ht: Dezyèm kolòn

en: Language name
ht: Non lang lan

en: Block Region
ht: Rejyon Blòk

en: Main page content
ht: Kontni paj prensipal la

en: Full content
ht: Kontni konplè

en: Save content
ht: Anrejistre kontni

en: Full HTML
ht: HTML konplè

en: Adding languages
ht: Ajoute lang

en: Large (480×480)
ht: Laj (480x480)

en: Medium (220×220)
ht: Mwayèn

en: User account menu
ht: Meni kont itilizatè

en: Block the selected user(s)
ht: Bloke itilizatè ki seleksyone a(yo)

en: Cancel the selected user account(s)
ht: Anile itilizatè ki seleksyone a(yo)

en: Unblock the selected user(s)
ht: Debloke itilizatè ki seleksyone a(yo)

en: Restricted HTML
ht: HTML limite

en: Reordering languages
ht: Òdone lang yo

en: Set a language as default
ht: Mete yon lang pa defo

en: Place Blocks
ht: Plas Blòk yo

en: Block Layout
ht: Plasman Blòk

en: Block Layout Page
ht: Paj plasman blòk
