RulesFinder (1.1.4) - en to pl translation catalogue (171 entries)

en: Register
pl: Rejestracja

en: Content
pl: Zawartość

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Administration
pl: Administracja

en: Comments
pl: Komentarze

en: On
pl: Włączony

en: new
pl: nowy

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Version
pl: Wersja

en: Search
pl: Szukaj

en: Preview
pl: Podgląd

en: Help
pl: Pomoc

en: Default
pl: Domyślny

en: Teaser
pl: Skrót

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Versions
pl: Wersje

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Off
pl: Wyłączony

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Roles
pl: Role

en: Comment
pl: Komentarz

en: Published
pl: Opublikowane

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Term ID
pl: Identyfikator terminu

en: Fields
pl: Pola

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: User login
pl: Nazwa użytkownika

en: Users
pl: Użytkownicy

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
pl: Na @site mamy w tej chwili przerwę techniczną. Powinna się ona wkrótce skończyć. Dziękujemy za cierpliwość.

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Arguments
pl: Argumenty

en: Sort Criteria
pl: Kryteria sortowania

en: Rules
pl: Reguły

en: Avatar
pl: Awatar

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Token
pl: Wzorzec

en: Result
pl: Wynik

en: Languages
pl: Języki

en: Output format
pl: Format wyjściowy

en: Publish
pl: Publikuj

en: Unpublish
pl: Wstrzymaj publikację

en: Language code
pl: Kod języka

en: Sections
pl: Sekcje

en: Search help
pl: Pomoc dotycząca wyszukiwania

en: About
pl: O stronie

en: Configure Block
pl: Konfiguruj Blok

en: Publish content
pl: Publikuj zawartość

en: Unpublish comment
pl: Wstrzymaj publikację komentarzy

en: Add new rule
pl: Dodaj nową regułę

en: Relevance
pl: Związek

en: User account
pl: Konto użytkownika

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Rule
pl: Reguła

en: Relations
pl: Relacje

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: First sidebar
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Delete comment
pl: Usuń komentarz

en: Dashboard
pl: Kokpit

en: Search index
pl: Indeks wyszukiwania

en: Publish comment
pl: Opublikuj komentarz

en: @interval ago
pl: @interval temu

en: Compact
pl: Kompaktowy

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: Language name
pl: Nazwa języka

en: Select language
pl: Wybór języka

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Block Region
pl: Region bloku

en: Delete content
pl: Usuń zawartość

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Full comment
pl: Pełen komentarz

en: Save comment
pl: Zapisz komentarz

en: Full content
pl: Pełna wersja wpisu

en: Unpublish content
pl: Zakończ publikację wpisów

en: Make content sticky
pl: Przyklej wpis

en: Make content unsticky
pl: Odklej wpis

en: Promote content to front page
pl: Opublikuj zawartości na stronie głównej

en: Remove content from front page
pl: Usuń zawartość ze strony głównej

en: Save content
pl: Zapisz zawartość

en: Taxonomy term page
pl: Strona terminów kategorii

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Latest version
pl: Ostatnia wersja

en: Update URL alias
pl: Zaktualizuj alias URL

en: List item
pl: Element listy

en: Language direction
pl: Kierunek pisowni języka

en: Full HTML
pl: Pełny HTML

en: First and last name
pl: Imię i nazwisko

en: Text value
pl: Wartość tekstowa

en: Revision comparison
pl: Porównanie rewizji

en: Publish taxonomy term
pl: Publikuj termin taksonomii

en: Unpublish taxonomy term
pl: Wstrzymaj publikację terminu taksonomii

en: Access denied. You must log in to view this page.
pl: Dostęp zabroniony. Musisz się zalogować aby zobaczyć tą stronę.

en: Reset your password
pl: Ustaw nowe hasło

en: Fallback date format
pl: Awaryjny format zapisu daty

en: %name: may not be longer than @max characters.
pl: %name: nie może być dłuższe niż @max znaków.

en: Adding languages
pl: Dodawanie języków

en: Search result highlighting input
pl: Podświetl frazę wyszukiwania

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: Large (480×480)
pl: Duży (480×480)

en: Medium (220×220)
pl: Średni (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
pl: Mały (100×100)

en: HTML Date
pl: Data HTML

en: HTML Datetime
pl: Data i czas HTML

en: HTML Month
pl: Miesiąc HTML

en: HTML Time
pl: Czas HTML

en: HTML Week
pl: Tydzień HTML

en: HTML Year
pl: Rok HTML

en: HTML Yearless date
pl: Data bez roku HTML

en: Default long date
pl: Domyślna data długa

en: Default medium date
pl: Domyślna data średnia

en: Default short date
pl: Domyślna data krótka

en: User account menu
pl: Menu konta użytkownika

en: Block the selected user(s)
pl: Zablokuj wybrane konto użytkownika(ów)

en: Cancel the selected user account(s)
pl: Anuluj wybrane konto użytkownika(ów)

en: Unblock the selected user(s)
pl: Odblokuj wybrane konto użytkownika(ów)

en: Restricted HTML
pl: Ograniczony HTML

en: Links related to the active user account
pl: Odnośniki związane z aktywnym kontem użytkownika

en: Administrative task links
pl: Odnośniki administracyjne

en: Site information links
pl: Odnośniki dotyczące informacji o stronie

en: Site section links
pl: Odnośniki sekcji strony

en: User tool links, often added by modules
pl: Odnośniki do narzędzi użytkownika, często dodanych przez moduły

en: Editing languages
pl: Edycja języków

en: View edit page
pl: Strona edycji widoku.

en: <p>This page provides the ability to add common languages to your site.</p><p>If the desired language is not available, you can add a custom language.</p>
pl: <p>Ta strona stwarza możliwość dodania powszechnych języków do twojej strony.</p><p>Jeśli pożądany język nie jest dostępny, dodaj własny język.</p>

en: <p>Choose a language from the list, or choose "Custom language..." at the end of the list.</p><p>Click the "Add language" button when you are done choosing your language.</p><p>When adding a custom language, you will get an additional form where you can provide the name, code, and direction of the language.</p>
pl: <p>Wybierz język z listy lub dodaj "Własny język..." na końcu listy.</p><p>Kliknij przycisk "Dodaj język" by potwierdzić wybór.</p><p>Dodając własny język będziesz mieć możliwość wprowadzenia nazwy, kodu i kierunku w kolejnym formularzu.</p>

en: Continuing on
pl: Kontynuując

en: <p>This page provides the ability to edit a language on your site, including custom languages.</p>
pl: <p>Ta strona umożliwia edycję języka witryny, włączając w to języki własne.</p>

en: <p>You cannot change the code of a language on the site, since it is used by the system to keep track of the language.</p>
pl: <p>Zmiana kodu języka nie jest możliwa, jako że system korzysta z niego aby kontrolować użycie języka.</p>

en: <p>The language name is used throughout the site for all users and is written in English. Names of built-in languages can be translated using the Interface Translation module, and names of both built-in and custom languages can be translated using the Configuration Translation module.</p>
pl: <p>Nazwa języka używana jest na całej stronie, dla wszystkich użytkowników, i zapisana jest w języku Angielskim. Nazwy wbudowanych języków mogą zostać przetłumaczone korzystając z modułu Interface Translation, a nazwy zarówno wbudowanych jak i własnych języków mogą zostać przetłumaczone z pomocą modułu Configuration Translation.</p>

en: <p>Choose if the language is a "Left to right" or "Right to left" language.</p><p>Note that not all themes support "Right to left" layouts, so test your theme if you are using "Right to left".</p>
pl: <p>Wybierz czy kierunek języka to "Z lewej do prawej" czy "Z prawej do lewej".</p><p>Pamiętaj, że nie wszystkie skórki wspierają "Z prawej do lewej" więc sprawdź czy twoja skórka wspiera ten kierunek.</p>

en: <p>The "Languages" page allows you to add, edit, delete, and reorder languages for the site.</p>
pl: <p>Strona "Języki" umożliwia dodawanie, edycję, usuwanie i uporządkowanie języków witryny.</p>

en: <p>To add more languages to your site, click the "Add language" button.</p><p>Added languages will be displayed in the language list and can then be edited or deleted.</p>
pl: <p>Aby dodać więcej języków, skorzystaj z przycisku "Dodaj język".</p><p>Dodane języki zostaną wyświetlone na liście także będzie możliwość ich późniejszej zmiany lub usunięcia.</p>

en: Reordering languages
pl: Uporządkowanie języków.

en: <p>To reorder the languages on your site, use the drag icons next to each language.</p><p>The order shown here is the display order for language lists on the site such as in the language switcher blocks provided by the Interface Translation and Content Translation modules.</p><p>When you are done with reordering the languages, click the "Save configuration" button for the changes to take effect.</p>
pl: <p>Aby zmienić kolejność języków na stronie, użyj ikony przeciągania obok każdego z języków.</p><p>Poniższa kolejność będzie tą, w jakiej języki zostaną zaprezentowane w bloku zmiany języki dostarczonego przez moduły Interface Translation oraz Content Translation.</p><p>Kiedy skończysz zmieniać kolejność języków, kliknij przycisk "Zapisz konfigurację" aby zmiany zostały zapisane.</p>

en: Set a language as default
pl: Ustaw jako język domyślny

en: <p>You can change the default language of the site by choosing one of your configured languages as default. The site will use the default language in situations where no choice is made but a language should be set, for example as the language of the displayed interface.</p>
pl: <p>Możesz zmienić domyślny język strony na jeden z zainstalowanych języków. Strona skorzysta z domyślnego języka gdy nie dokonano innego wyboru a język musi zostać wybrany, np. dla wyświetlonego języka interfejsu.</p>

en: Modifying languages
pl: Modyfikacja języków

en: <p>Operations are provided for editing and deleting your languages.</p><p>You can edit the name and the direction of the language.</p><p>Deleted languages can be added back at a later time. Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and content in this language will be set to be language neutral. Note that you cannot delete the default language of the site.</p>
pl: <p>Operacje umożliwiają modyfikacje i usunięcie języków.</p><p>Możesz zmodyfikować nazwę i kierunek języka.</p><p>Usunięte języki mogą zostać dodane ponownie w późniejszym czasie. Usunięcie języka spowoduje usunięcie wszystkich tłumaczeń dla tego języka, a treść utworzona w danym języku zostanie przyporządkowana do języka neutralnego. Pamiętaj że nie możesz usunąć domyślnego języka strony.</p>

en: Manage view settings
pl: Zarządzaj ustawieniami widoku.

en: View or edit the configuration.
pl: Pokaż lub edytuj konfigurację.

en: Displays in this view
pl: Formaty wyświetlania dla tego widoku.

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
pl: Format wyświetlania znaczy tyle co sposób w jaki wyświetlone będą wyniki, np. jako strona lub blok. Widok może posiadać więcej niż jeden format wyświetlania, które zostaną wyświetlone w tym miejscu. Aktywny format wyświetlania został wyróżniony.

en: View administration
pl: Administracja widoku

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
pl: Wykonaj czynności administracyjne, wliczając w sklonowanie tudzież dodanie opisu. Kliknij w przycisk rozwijania listy by zobaczyć wszystkie dostępne opcje.

en: Choose how to output results. E.g., choose <em>Content</em> to output each item completely, using your configured display settings. Or choose <em>Fields</em>, which allows you to output only specific fields for each result. Additional formats can be added by installing modules to <em>extend</em> Drupal's base functionality.
pl: Wybierz w jaki sposób mają zostać zaprezentowane wyniki. Np. wybierz <em>Zawartość</em> by wyświetlić każdą pozycję w całości, korzystając z własnych ustawień konfiguracji wyświetlania. Możesz również wybrać <em>Pola</em> które pozwolą Ci zaprezentować jedynie wybrane przez Ciebie pola. Poprzez zainstalowanie modułów można <em>rozszerzyć</em> podstawową funkcjonalność Drupala o dodatkowe formaty.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
pl: Jeśli widok korzysta z pól, zostaną one zaprezentowane w tym miejscu. Możesz kliknąć w pole aby je skonfigurować.

en: Filter your view
pl: Przefiltruj swój widok

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
pl: Dodaj filtry aby ograniczyć wyniki, np. by pokazać jedynie zawartość która jest <em>opublikowana</em> należy dodać filtr <em>Opublikowane</em> i wybrać <em>Tak</em>.

en: Filter actions
pl: Przefiltruj akcje

en: Add, rearrange or remove filters.
pl: Dodaj, uporządkuj lub usuń filtry.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
pl: Zarządzaj kolejnością w jakiej wyświetlane są wyniki. Kliknij w aktywną regułę by ją skonfigurować.

en: Sort actions
pl: Akcje sortowania

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
pl: Dodaj, uporządkuj lub usuń regułę sortowania.

en: Show a preview of the view output.
pl: Pokaż podgląd widoku.

en: Place Blocks
pl: Rozmieszczanie Bloków (Place Blocks)

en: Block Layout
pl: Układ bloków

en: <p>Now that you have an overview of the "Add languages" feature, you can continue by:<ul><li>Adding a language</li><li>Adding a custom language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
pl: <p>Teraz gdy masz już ogólną wiedzę na temat funkcji "Dodaj języki" możesz:<ul><li>Dodać język</li><li>Dodać własny język</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Wyświetlić skonfigurowane języki</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Edit language" feature, you can continue by:<ul><li>Editing a language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
pl: <p>Teraz, gdy masz podgląd na funkcję "Edycja języka", możesz kontynuować:<ul><li>Edycję języka</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Przegląd listy skonfigurowanych języków</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Languages" page, you can continue by:<ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Adding a language</a></li><li>Reordering languages</li><li>Editing a language</li><li>Deleting a language</li></ul></p>
pl: <p>Teraz, gdy masz ogląd na stronę "Języki", możesz:<ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Dodać język</a></li><li>Zmienić kolejność języków</li><li>Zmodyfikować język</li><li>Usunąć język</li></ul></p>

en: A boolean indicating the published state.
pl: Wartość binarna wskazująca status publikacji.

en: @interval hence
pl: odtąd co @interval

en: Block Layout Page
pl: Strona układu bloków

en: Custom Block Library
pl: Biblioteka własnych bloków

en: Wide (1090)
pl: Szeroki (1090)
