RulesFinder (1.1.5) - en to he translation catalogue (98 entries)

en: Register
he: הרשמה

en: Content
he: תוכן

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Administration
he: ניהול

en: Comments
he: תגובות

en: On
he: פעיל

en: new
he: חדש

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Version
he: גירסה

en: Search
he: חיפוש

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Help
he: עזרה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Teaser
he: תקציר

en: Updated
he: עודכן

en: Versions
he: גירסאות

en: Page title
he: כותרת דף

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Off
he: כבוי

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Roles
he: תפקידים

en: Comment
he: תגובה

en: Published
he: מפורסם

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Term ID
he: מזהה מושג

en: Fields
he: שדות

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: User login
he: כניסה

en: Users
he: חברי האתר

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
he: @site אינו זמין כרגע עקב תחזוקה. אנו מקווים להפעיל את האתר מחדש במהרה. תודה על הסבלנות.

en: Tools
he: כלים

en: Arguments
he: ארגומנטים

en: Sort Criteria
he: קריטריון למיון

en: Rules
he: כללים

en: Messages
he: מסרים

en: Token
he: אסימון

en: Result
he: תוצאה

en: Languages
he: שפות

en: Diff
he: שינוי

en: Output format
he: תבנית פלט

en: simple
he: פשוט

en: Publish
he: פרסם

en: Unpublish
he: העברה למצב "לא פורסם"

en: Language code
he: קוד השפה

en: Search help
he: חיפוש בעזרה

en: About
he: אודות

en: Configure Block
he: הגדרת בלוק

en: Publish content
he: פרסום תוכן

en: Unpublish comment
he: בטל פרסום תגובה

en: User account
he: חשבון משתמש

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Relations
he: יחסים

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: First sidebar
he: עמודת צד ראשונה

en: Ruby
he: רוּבי

en: Python
he: פייתון

en: Delete comment
he: מחיקת תגובה

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: Search index
he: חיפוש באינדקס

en: Publish comment
he: פרסם תגובה

en: @interval ago
he: לפני @interval

en: Compact
he: קומפקטי

en: Publishing status
he: מפורסם

en: Language name
he: שם שפה

en: Select language
he: בחירת שפה

en: Java
he: ג'אווה

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Page top
he: ראש הדף

en: Page bottom
he: תחתית הדף

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Delete content
he: מחיקת תוכן

en: Main page content
he: תוכן

en: Full comment
he: תגובה מלאה

en: Save comment
he: שמירת תגובה

en: Full content
he: תוכן מלא

en: Unpublish content
he: העברת תוכן למצב לא פורסם

en: Make content sticky
he: הפיכת התוכן לדביק

en: Make content unsticky
he: הפיכת התוכן ללא דביק

en: Promote content to front page
he: קידום תוכן לדף הראשי

en: Remove content from front page
he: הסרת תוכן מדף הבית

en: Save content
he: שמירת תוכן

en: Taxonomy term page
he: דף מונחי טקסונומיה

en: Highlighted
he: מובלט

en: Update URL alias
he: עדכון כתובות URL חילופיות

en: Valid from
he: בתוקף מ

en: Validity
he: תוקף

en: Text value
he: ערך טקטואלי

en: Reset your password
he: איפוס סיסמה

en: Fallback date format
he: ברירת המחדל למבנה תאריך

en: Adding languages
he: השפות נוספות

en: Default medium date
he: ברירת המחדל לתאריך בינוני

en: Cancel the selected user account(s)
he: ביטול חשבונות המשתמשים שנבחרו

en: Add, rearrange or remove filters.
he: הוספה, סידור מחדש או הסרה של מסננים.

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
he: הוספה, סידור מחדש או הסרה של כללי מיון.
