RulesFinder (1.1.5) - en to hu translation catalogue (181 entries)

en: Register
hu: Felhasználó létrehozása

en: Content
hu: Tartalom

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: On
hu: Be

en: new
hu: új

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Version
hu: Verzió

en: Search
hu: Keresés

en: Preview
hu: Előnézet

en: Help
hu: Súgó

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Updated
hu: Frissítve

en: Versions
hu: Verziók

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Off
hu: Ki

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Published
hu: Közzétéve

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Term ID
hu: Kifejezésazonosító

en: Fields
hu: Mezők

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: User login
hu: Bejelentkezés

en: Users
hu: Felhasználók

en: full
hu: teljes

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
hu: @site jelenleg karbantartás alatt áll, tartalma hamarosan újra elérhető lesz. Addig is köszönjük a türelmet.

en: Tools
hu: Eszközök

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Sort Criteria
hu: Rendezési jellemzők

en: Add a comment
hu: Hozzászólás írása

en: Rules
hu: Szabályok

en: Avatar
hu: Profilkép

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Token
hu: Vezérjel

en: Result
hu: Eredmény

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: simple
hu: egyszerű

en: Publish
hu: Közzététel

en: Unpublish
hu: Elrejtés

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Sections
hu: Szakaszok

en: Search help
hu: Keresés a Súgóban

en: About
hu: Leírás

en: Configure Block
hu: Blokk beállítása

en: Publish content
hu: Tartalom közzététele

en: Unpublish comment
hu: A hozzászólás elrejtése

en: Add new rule
hu: Új szabály hozzáadása

en: Relevance
hu: Relevancia

en: User account
hu: Felhasználói fiók

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Rule
hu: Szabály

en: Relations
hu: Kapcsolatok

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: First sidebar
hu: Első oldalsáv

en: Delete comment
hu: Hozzászólás törlése

en: Dashboard
hu: Irányítópult

en: Search index
hu: Keresési index

en: Publish comment
hu: Hozzászólás közzététele

en: @interval ago
hu: @interval ideje

en: Compact
hu: Tömör

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: Language name
hu: Nyelv neve

en: Select language
hu: Nyelv kiválasztása

en: Normal vote
hu: Normál szavazat

en: The default tag for votes on content. If multiple votes with different tags are being cast on a piece of content, consider casting a "summary" vote with this tag as well.
hu: Az alapértelmezés szerinti címke a tartalommal kapcsolatos szavazatoknál. Ha többszörös szavazatokat különböző címkékkel adnak le a tartalom egy részén, akkor ezzel a címkével is ad egy azonnali szavazatot.

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Block Region
hu: Blokkrégió

en: Delete content
hu: Tartalom törlése

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Full comment
hu: Teljes hozzászólás

en: Save comment
hu: Hozzászólás mentése

en: Full content
hu: Teljes tartalom

en: Unpublish content
hu: Tartalom elrejtése

en: Make content sticky
hu: Tartalom kiemelése

en: Make content unsticky
hu: Tartalom kiemelésének megszüntetése

en: Promote content to front page
hu: Tartalom címlapra helyezése

en: Remove content from front page
hu: Tartalom levétele a címlapról

en: Save content
hu: Tartalom mentése

en: Taxonomy term page
hu: Taxonómiakifejezés oldal

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Latest version
hu: Legutolsó változat

en: Update URL alias
hu: Webcímálnév frissítése

en: Valid from
hu: Érvényesség kezdete

en: Validity
hu: Érvényesség

en: List item
hu: Listaelem

en: Language direction
hu: Nyelv iránya

en: Full HTML
hu: Teljes HTML

en: First and last name
hu: Kereszt- és vezetéknév

en: Add new @type
hu: Új @type hozzáadása

en: Text value
hu: Szöveges érték

en: Revision comparison
hu: Változat összehasonlítás

en: Publish taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés közzététele

en: Unpublish taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés elrejtése

en: Access denied. You must log in to view this page.
hu: A hozzáférés megtagadva. A kért oldal eléréséhez be kell jelentkezni.

en: Reset your password
hu: Jelszó visszaállítása

en: Fallback date format
hu: Pót dátumformátum

en: %name: may not be longer than @max characters.
hu: %name: nem lehet hosszabb, mint @max karakter.

en: Adding languages
hu: Nyelvek hozzáadása

en: Search result highlighting input
hu: Keresési eredmény, a keresett szó kiemelve

en: Pre-content
hu: Tartalom előtti

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: Large (480×480)
hu: Nagy (480×480 képpont)

en: Medium (220×220)
hu: Közepes (220×220 képpont)

en: Thumbnail (100×100)
hu: Bélyegkép (100×100 képpont)

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
hu: Y. m. d., D – H:i

en: HTML Date
hu: HTML dátum

en: HTML Datetime
hu: HTML dátum idővel

en: HTML Month
hu: HTML hónap

en: HTML Time
hu: HTML idő

en: HTML Week
hu: HTML hét

en: HTML Year
hu: HTML év

en: HTML Yearless date
hu: HTML dátum évszám nélkül

en: Default long date
hu: Alapértelmezett hosszú dátum idővel

[ctx: PHP date format]
en: l, F j, Y - H:i
hu: Y. F j., l – H:i

en: Default medium date
hu: Alapértelmezett közepes dátum idővel

en: Default short date
hu: Alapértelmezett rövid dátum idővel

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
hu: Y. m. d. – H:i

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje

en: Block the selected user(s)
hu: A kiválasztott felhasználó tiltása

en: Cancel the selected user account(s)
hu: A kiválasztott felhasználók törlése

en: Unblock the selected user(s)
hu: A kiválasztott felhasználó tiltásának feloldása

en: Restricted HTML
hu: Korlátozott HTML

en: Links related to the active user account
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó fiókjával kapcsolatos műveletek

en: Administrative task links
hu: Műveletek adminisztrátoroknak

en: Site information links
hu: Információk a webhelyről

en: Site section links
hu: Webhely alegységeire mutató hivatkozások

en: User tool links, often added by modules
hu: Műveletek felhasználóknak, gyakran más modulok révén

en: Editing languages
hu: Nyelvek szerkesztése

en: View edit page
hu: Nézet szerkesztési oldal

en: <p>This page provides the ability to add common languages to your site.</p><p>If the desired language is not available, you can add a custom language.</p>
hu: <p>Ez az oldal lehetőséget nyújt, hogy gyakori nyelveket lehessen hozzáadni a webhelyhez.</p><p>Ha a kívánt nyelv nem áll rendelkezésre, akkor felvehető egyéni nyelv.</p>

en: <p>Choose a language from the list, or choose "Custom language..." at the end of the list.</p><p>Click the "Add language" button when you are done choosing your language.</p><p>When adding a custom language, you will get an additional form where you can provide the name, code, and direction of the language.</p>
hu: <p>Lehet választani egy nyelvet a listából vagy a lista alján lévő „Egyéni nyelv…”-et.</p><p>A nyelv kiválasztása után a „Nyelv hozzáadása” gombra kell kattintani.</p><p>Egyéni nyelv hozzáadásakor egy további űrlapon lehet megadni a nyelv nevét, kódját és irányát.

en: Continuing on
hu: Folytatás

en: <p>This page provides the ability to edit a language on your site, including custom languages.</p>
hu: <p>Ez az oldal lehetővé teszi a webhely egy nyelvének szerkesztését, beleértve az egyéni nyelveket is.</p>

en: <p>You cannot change the code of a language on the site, since it is used by the system to keep track of the language.</p>
hu: <p>Nem módosítható a webhelyen a nyelv kódja, mivel azt a rendszer a nyelv nyomonkövetésére használja.</p>

en: <p>The language name is used throughout the site for all users and is written in English. Names of built-in languages can be translated using the Interface Translation module, and names of both built-in and custom languages can be translated using the Configuration Translation module.</p>
hu: <p>A nyelv neve több helyen megjelenik a webhelyen és angolul írandó. Az <em>Interface Translation</em> modul segítségével csak a beépített nyelvek nevei, a <em>Configuration Translation</em> modullal pedig mind a beépített, mind az egyedi nyelvek nevei lefordíthatók.</p>

en: <p>Choose if the language is a "Left to right" or "Right to left" language.</p><p>Note that not all themes support "Right to left" layouts, so test your theme if you are using "Right to left".</p>
hu: <p>Ki lehet választani, hogy a nyelv „Balról jobbra” vagy „Jobbról balra” szövegirányú.</p><p>Nem minden smink támogatja azonban a „Jobbról balra” szövegirányt, ezt a beállítás előtt érdemes ellenőrizni.</p>

en: <p>The "Languages" page allows you to add, edit, delete, and reorder languages for the site.</p>
hu: <p>A „Nyelvek” oldal lehetővé teszi a webhely nyelveinek hozzáadását, szerkesztését, törlését, és átrendezését.</p>

en: <p>To add more languages to your site, click the "Add language" button.</p><p>Added languages will be displayed in the language list and can then be edited or deleted.</p>
hu: <p>További nyelveket a „Nyelv hozzáadása” gombbal lehet bekapcsolni.</p><p>Így hozzáadva megjelennek majd a nyelvek listájában, ezután szerkeszthetők és törölhetők is lesznek.</p>

en: Reordering languages
hu: Nyelvek újrarendezése

en: <p>To reorder the languages on your site, use the drag icons next to each language.</p><p>The order shown here is the display order for language lists on the site such as in the language switcher blocks provided by the Interface Translation and Content Translation modules.</p><p>When you are done with reordering the languages, click the "Save configuration" button for the changes to take effect.</p>
hu: <p>A webhely által használt nyelvek újrarendezéséhez a mellettük levő mozgató ikonokat lehet használni.</p><p>A webhelyen listázott nyelvek – mint például az <em>Interface Translation</em> és a <em>Content Translation</em> modulok által létrehozott nyelvválasztó blokk tartalma – az alábbi lista alapján lesznek megjelenítve.</p><p>Az újrarendezés végén a „Beállítások mentése” gombra kell kattintani.</p>

en: Set a language as default
hu: Egy nyelv beállítása alapértelmezettként

en: <p>You can change the default language of the site by choosing one of your configured languages as default. The site will use the default language in situations where no choice is made but a language should be set, for example as the language of the displayed interface.</p>
hu: <p>Az alapértelmezett nyelvet a webhelyen konfigurált nyelvek közül lehet kiválasztani. Erre akkor lesz szükség, amikor nincs másik nyelv megadva, pedig kötelező lenne.</p>

en: Modifying languages
hu: Nyelvek változtatása

en: <p>Operations are provided for editing and deleting your languages.</p><p>You can edit the name and the direction of the language.</p><p>Deleted languages can be added back at a later time. Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and content in this language will be set to be language neutral. Note that you cannot delete the default language of the site.</p>
hu: <p>A nyelvek szerkesztésével és törlésével kapcsolatos műveletek.</p><p>A nyelv neve és szövegiránya is szerkeszthető.</p><p>A törölt nyelvek a későbbiekben újra hozzáadhatók. Egy nyelv törlése a tárolt fordításokat is törölni fogja és a hozzá tartozó tartalmak is semleges nyelvűre lesznek állítva. A webhely alapértelmezett nyelve nem törölhető.</p>

en: Manage view settings
hu: Nézetbeállítások kezelése.

en: View or edit the configuration.
hu: Beállítások áttekintése vagy szerkesztése.

en: Displays in this view
hu: Megjelenítések ebben a nézetben

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
hu: A megjelenítés az eredmények kiírásának egy módja, pl. oldal vagy blokk. Egy nézet több megjelenítést tartalmazhat, amik itt vannak felsorolva. Az aktív megjelenítés kiemelve látható.

en: View administration
hu: Nézet adminisztráció

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
hu: Olyan adminisztrációs feladatok végrehajtása mint például leírás hozzáadása a nézethez, vagy annak leklónozása. A legnyíló gombra kattintva lehet megnézni a rendelkezésre álló lehetőségeket.

en: Choose how to output results. E.g., choose <em>Content</em> to output each item completely, using your configured display settings. Or choose <em>Fields</em>, which allows you to output only specific fields for each result. Additional formats can be added by installing modules to <em>extend</em> Drupal's base functionality.
hu: Kiválasztható az eredmények kiírási módja. Pl. a <em>Tartalom</em> lehetőség kiválasztásával minden elem teljesen kiíratható a megadott megjelenítési beállításokkal. A <em>Mezők</em> lehetőség kiválasztásával minden eredményhez csak bizonyos mezők lesznek kiírva. További formátumok is felvehetők a Drupal alapfunkcióinak modulok telepítésével történő <em>bővítésével</em>.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
hu: Ha a nézet használ mezőket, itt kerülnek listázásra. A mezőre kattintva konfigurálható.

en: Filter your view
hu: A nézet szűrése

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
hu: Szűrők hozzáadásával szűkíthetők a kimenet eredményei. Pl. csak a <em>közzétett</em> tartalom megjelenítéséhez <em>Közzétett</em> szűrőt kell felvenni, és az <em>Igen</em> lehetőséget kell kiválasztani.

en: Filter actions
hu: Szűrőműveletek

en: Add, rearrange or remove filters.
hu: Szűrők hozzáadása, átrendezése vagy törlése.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
hu: Az eredmények megjelenítési sorrendjének kezelése. Egy aktív sorbarendezési szabályra kattintva szerkeszthető.

en: Sort actions
hu: Sorbarendezési műveletek

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
hu: Rendezési szabályok hozzáadása, átrendezése vagy eltávolítása.

en: Show a preview of the view output.
hu: Előnézet mutatása a nézet kimenetéről.

en: Place Blocks
hu: Blokkok elhelyezése

en: Block Layout
hu: Blokkelrendezés

en: <p>Now that you have an overview of the "Add languages" feature, you can continue by:<ul><li>Adding a language</li><li>Adding a custom language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
hu: <p>Most, a „Nyelv hozzáadása” oldal áttekintése után a következőkkel lehet folytatni:<ul><li>Egy nyelv hozzáadása</li><li>Egy egyéni nyelv hozzáadása</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Beállított nyelvek áttekintése</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Edit language" feature, you can continue by:<ul><li>Editing a language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
hu: <p>Most, a „Nyelv szerkesztése” oldal áttekintése után a következőkkel lehet folytatni:<ul><li>Egy nyelv szerkesztése</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Beállított nyelvek megtekintése</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Languages" page, you can continue by:<ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Adding a language</a></li><li>Reordering languages</li><li>Editing a language</li><li>Deleting a language</li></ul></p>
hu: <p>Most, hogy már áttekintettük a „Nyelvek” oldalt, a következőkkel lehet folytatni: <ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Egy nyelv hozzáadása</a></li><li>Nyelvek átrendezése</li><li>Egy nyelv szerkesztése</li><li>Egy nyelv törlése</li></ul></p>

en: A boolean indicating the published state.
hu: A tartalom közzétételi állapotát jelző logikai érték.

en: @interval hence
hu: @interval múlva

en: Wide (1090)
hu: Széles (1090)
