RulesFinder (1.1.8) - en to sv translation catalogue (116 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Register
sv: Registrera

en: Content
sv: Innehåll

en: Description
sv: Beskrivning

en: On
sv: På

en: new
sv: nytt

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Overview
sv: Översikt

en: Search
sv: Sök

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Help
sv: Hjälp

en: Default
sv: Förvald

en: Teaser
sv: Ingress

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Versions
sv: Versioner

en: Send Email
sv: Skicka e-post

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Breadcrumb
sv: Länkstig

en: Off
sv: Av

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Roles
sv: Roller

en: Comment
sv: Kommentar

en: Published
sv: Publicerad

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Term ID
sv: Termens ID

en: Plain text
sv: Ren text

en: User login
sv: Användarinloggning

en: Users
sv: Användare

en: full
sv: fullständig

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
sv: @site underhålls för närvarande. Vi bör vara tillbaka inom kort. Tack för ert tålamod.

en: Create content
sv: Skapa innehåll

en: Tools
sv: Verktyg

en: Rules
sv: Regler

en: Messages
sv: Meddelanden

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: Result
sv: Resultat

en: Diff
sv: Skillnad

en: simple
sv: enkel

en: Publish
sv: Publicera

en: Unpublish
sv: Avpublicera

en: Sections
sv: Sektioner

en: Search help
sv: Sökhjälp

en: About
sv: Om

en: Publish content
sv: Publicera innehåll

en: Unpublish comment
sv: Avpublicera kommentaren

en: Add new rule
sv: Lägg till ny regel

en: User account
sv: Användarkonto

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Relations
sv: Relationer

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: First sidebar
sv: Första sidospalten

en: Delete comment
sv: Radera kommentar

en: Search index
sv: Sökindex

en: Publish comment
sv: Publicera kommentarer

en: @interval ago
sv: @interval sedan

en: Compact
sv: Kompakt

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Normal vote
sv: Vanlig röst

en: The default tag for votes on content. If multiple votes with different tags are being cast on a piece of content, consider casting a "summary" vote with this tag as well.
sv: Förvald etikett för röster på innehåll. Överväg att lägga till "totalt antal" röster med denna etikett om flera röster med olika etiketter är lagda på ett givet innehåll.

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Page top
sv: Överst på sidan

en: Page bottom
sv: Nederst på sidan

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Delete content
sv: Radera innehåll

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Full comment
sv: Fullständig kommentar

en: Save comment
sv: Spara kommentar

en: Full content
sv: Fullständigt innehåll

en: Unpublish content
sv: Avpublicera inlägg

en: Make content sticky
sv: Visa inlägg överst i listor

en: Make content unsticky
sv: Ta bort visning överst i listor

en: Promote content to front page
sv: Visa innehåll på startsidan

en: Remove content from front page
sv: Ta bort inlägg från startsidan

en: Save content
sv: Spara innehåll

en: Taxonomy term page
sv: Sida för taxonomitermer

en: Highlighted
sv: Framhävd

en: Latest version
sv: Senaste version

en: Update URL alias
sv: Uppdatera URL-alias

en: Full HTML
sv: Fullständig HTML

en: Text value
sv: Textvärde

en: Publish taxonomy term
sv: Publicera taxonomiterm

en: Unpublish taxonomy term
sv: Avpublicera taxonomiterm

en: Reset your password
sv: Återställ ditt lösenord

en: Fallback date format
sv: Datumformat i reserv

en: %name: may not be longer than @max characters.
sv: %name: får inte vara längre än @max tecken.

en: Search result highlighting input
sv: Sökresultat framhäver inmatning

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: Large (480×480)
sv: Stor (480×480)

en: Medium (220×220)
sv: Mellan (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
sv: Miniatyr (100×100)

en: HTML Date
sv: HTML datum

en: HTML Datetime
sv: HTML tidsdatum

en: HTML Month
sv: HTML månad

en: HTML Time
sv: HTML tid

en: HTML Week
sv: HTML vecka

en: HTML Year
sv: HTML år

en: HTML Yearless date
sv: HTML datum utan år

en: Default long date
sv: Förvalt långt datum

en: Default medium date
sv: Förvalt mellanlångt datum

en: Default short date
sv: Förvalt kort datum

en: User account menu
sv: Meny för användarkonto

en: Block the selected user(s)
sv: Spärra vald(a) användare

en: Cancel the selected user account(s)
sv: Radera de valda användarkontona

en: Unblock the selected user(s)
sv: Återaktivera vald(a) användare

en: Restricted HTML
sv: Begränsad HTML

en: Links related to the active user account
sv: Länkar relaterade till det aktiva användarkontot

en: Administrative task links
sv: Länkar för administrativa uppgifter

en: Site information links
sv: Länkar för information om webbplats

en: Site section links
sv: Länkar för sektion i webbplats

en: User tool links, often added by modules
sv: Länkar för användare som ofta läggs till av moduler

en: A boolean indicating the published state.
sv: En booleska som indikerar status för publiceringen.

en: @interval hence
sv: @interval därav

en: Wide (1090)
sv: Bred (1090)
