RUT (8.x-1.3) - en to ja translation catalogue (5 entries)

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Other
ja: その他

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
ja: @field_name が %value の @entity_type は既に存在します。
