RUT (8.x-1.8) - en to ru translation catalogue (5 entries)

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Other
ru: Другое

en: Field types
ru: Типы полей

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
ru: Тип сущности @entity_type с полем @field_name %value уже существует.
