RUT (8.x-1.12) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Message
pt: Mensagem

en: Other
pt: Outros

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
pt: Um @entity_type com @field_name %value já existe.
