AWS S3 Database Backup (1.0.0) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Development
de: Entwicklung

en: Download
de: Herunterladen

en: None
de: Keine

en: No data
de: Keine Daten

en: Settings
de: Einstellungen

en: Export
de: Exportieren

en: Path
de: Pfad

en: File Size
de: Dateigröße

en: Filename
de: Dateiname

en: Created
de: Erstellt

en: Date Format
de: Datumsformat

en: General
de: Allgemein

en: Other
de: Weitere

en: Keys
de: Schlüssel

en: Databases
de: Datenbanken

en: Local
de: Lokal

en: About
de: Über

en: Database Options
de: Datenbank-Einstellungen

en: Where
de: Wo

en: Tables
de: Tabellen

en: Dependencies
de: Abhängigkeiten

en: Requires
de: Benötigt

en: Export type
de: Exporttyp
