Sage Pay (8.x-1.1) - en to da translation catalogue (44 entries)

en: Start date
da: Startdato

en: Expiration date
da: Udløbsdato

en: Credit card details
da: Kreditkort oplysninger

en: Ubercart - payment
da: Ubercart - betaling

en: Transaction type
da: Transaktionstype

en: Release
da: Udgivelse

en: Authorize and capture immediately
da: Godkend og træk beløb øjeblikkeligt

en: You have entered an invalid credit card number.
da: Du har indtastet et ugyldigt kreditkortnummer.

en: CVV
da: Kontrolcifre

en: Expiration:
da: Udløb:

en: Card type
da: Korttype

en: Card owner
da: Kortholder

en: Card number
da: Kortnummer

en: Issuing bank
da: Udstedende bank

en: (if present)
da: (hvis tilstede)

en: Order total: @total
da: Ordretotal: @total

en: Balance: @balance
da: Saldo: @balance

en: Charge Amount
da: Beløb der hæves

en: Charge amount
da: Beløb der hæves

en: Authorize amount only
da: Godkend kun beløb

en: Set a reference only
da: Angiv kun en reference

en: Credit amount to this card
da: Kreditér beløb til dette kort

en: @auth_id - @date - @amount authorized
da: @auth_id - @date - @amount godkendt

en: Prior authorizations
da: Tidligere godkendelser

en: Select authorization
da: Vælg tilladelse

en: Capture amount to this authorization
da: Træk beløb i henhold til denne tilladelse.

en: Void authorization
da: Annuller tilladelse

en: @ref_id - @date - (Last 4) @card
da: @ref_id - @date - (Sidste 4) @card

en: Customer references
da: Kundereference

en: Select references
da: Vælg henvisninger

en: Charge amount to this reference
da: Afkræv beløb i henhold til denne reference

en: Remove reference
da: Fjern referencer

en: Credit amount to this reference
da: Kreditbeløb til denne reference

en: 01 - January
da: 01 - Januar

en: 02 - February
da: 02 - Februar

en: 03 - March
da: 03 - Marts

en: 05 - May
da: 05 - Maj

en: 06 - June
da: 06 - Juni

en: 07 - July
da: 07 - Juli

en: 10 - October
da: 10 - Oktober

en: view order
da: vis ordre

en: Payment failed for order @order_id: @message
da: Betaling for følgende ordre mislykkedes @order_id: @message

en: Start year
da: Start år

en: Issue number
da: Udstedelsesnummer
