Sage Pay (8.x-1.1) - en to ja translation catalogue (48 entries)

en: Start date
ja: 開始日

en: Expiration date
ja: 有効期限

en: Credit card details
ja: クレジットカードの詳細

en: American Express
ja: アメリカンエクスプレス

en: Discover
ja: ディスカバー

en: Ubercart - payment
ja: Ubercart - 支払い

en: Visa
ja: VISA

en: Authorize and capture immediately
ja: 認証と即時回収

en: You have entered an invalid credit card number.
ja: 入力されたカード番号が誤っています。

en: CVV
ja: CVV番号

en: Expiration:
ja: 有効期限：

en: Card type
ja: カードタイプ

en: Card owner
ja: カード所有者

en: Card number
ja: カード番号

en: Issuing bank
ja: 発行金融機関

en: Process card
ja: カード処理

en: Order total: @total
ja: 注文合計金額: @total

en: Balance: @balance
ja: 残高: @balance

en: Charge Amount
ja: 請求額

en: Charge amount
ja: 請求額

en: Authorize amount only
ja: 金額の認証のみ

en: Set a reference only
ja: 参照の設定のみ

en: Credit amount to this card
ja: このカードの利用可能額

en: @auth_id - @date - @amount authorized
ja: @auth_id - @date - @amount 認証されました

en: Prior authorizations
ja: 事前承認

en: Select authorization
ja: 認証を選択

en: Capture amount to this authorization
ja: この認証への取得金額

en: Void authorization
ja: 認証禁止

en: Customer references
ja: お客様参照

en: Select references
ja: 参照を選択

en: Charge amount to this reference
ja: この参照への請求金額

en: Remove reference
ja: 参照を削除

en: Credit amount to this reference
ja: この参照への現金の金額

en: 01 - January
ja: 1月

en: 02 - February
ja: 2月

en: 03 - March
ja: 3月

en: 04 - April
ja: 4月

en: 05 - May
ja: 5月

en: 06 - June
ja: 6月

en: 07 - July
ja: 7月

en: 08 - August
ja: 8月

en: 09 - September
ja: 9月

en: 10 - October
ja: 10月

en: 11 - November
ja: 11月

en: 12 - December
ja: 12月

en: view order
ja: 注文を表示

en: Payment failed for order @order_id: @message
ja: 注文 @order_id の決済失敗: @message

en: Start year
ja: 開始年
