Sage Pay (8.x-2.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (38 entries)

en: Start date
fa: تاریخ شروع

en: Expiration date
fa: تاریخ انقضا

en: Credit card details
fa: جزئیات کارت اعتباری

en: Ubercart - payment
fa: آبرکارت - پرداخت

en: Release
fa: انتشار

en: Visa
fa: ویزا

en: You have entered an invalid credit card number.
fa: شماره کارت اعتباری وارد شده معتبر نمی‌باشد.

en: Expiration:
fa: تاریخ انقضا:

en: Card type
fa: نوع کارت اعتباری

en: Card owner
fa: صاحب کارت

en: Card number
fa: شماره‌ی کارت اعتباری

en: Issuing bank
fa: بانک صادر کننده

en: (if present)
fa: (در صورت وجود)

en: Process card
fa: پردازش کارت

en: Order total: @total
fa: کل سفارش: @total

en: Balance: @balance
fa: تراز حساب: @balance

en: Authorize amount only
fa: تنها ،مبلغ مجاز

en: Set a reference only
fa: ثبت تنها یک مرجع

en: Customer references
fa: مراجع مشتری

en: Select references
fa: انتخاب مراجع

en: Remove reference
fa: حذف مرجع

en: 01 - January
fa: 01 - ژانویه

en: 02 - February
fa: 02 - فوریه

en: 03 - March
fa: 03 - مارس

en: 04 - April
fa: 04 - آوریل

en: 05 - May
fa: 05 - می

en: 06 - June
fa: 06 - ژوئن

en: 07 - July
fa: 07 - جولای

en: 08 - August
fa: 08 - آگوست

en: 09 - September
fa: 09 - سپتامبر

en: 10 - October
fa: 10 - اکتبر

en: 11 - November
fa: 11 - نوامبر

en: 12 - December
fa: ۱۲ - دسامبر

en: view order
fa: مشاهده سفارش

en: Payment failed for order @order_id: @message
fa: پرداخت برای سفارش @order_id ناموفق بود: @message

en: Start year
fa: سال شروع

en: MasterCard
fa: مستر کارت

en: Expiration year
fa: سال انقضاء
