Sage Pay (8.x-2.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Start date
pt: Data de início

en: Expiration date
pt: Data de validade

en: Credit card details
pt: Detalhes do cartão de crédito

en: Transaction type
pt: Tipo de transição

en: Authorize and capture immediately
pt: Autorizar e capturar imediatamente

en: You have entered an invalid credit card number.
pt: Você digitou um número de cartão de crédito inválido.

en: Expiration:
pt: Validade:

en: Card type
pt: Tipo de cartão

en: Card owner
pt: Titular do cartão

en: Card number
pt: Número do cartão

en: Issuing bank
pt: Banco emissor

en: Process card
pt: Processar cartão

en: Order total: @total
pt: Total da encomenda: @total

en: Balance: @balance
pt: Balanço: @balance

en: Charge Amount
pt: Valor de Cobrança

en: Charge amount
pt: Valor de cobrança

en: @auth_id - @date - @amount authorized
pt: @auth_id - @date - @amount autorizado

en: 01 - January
pt: 01 - Janeiro

en: 09 - September
pt: 09 - Setembro

en: 11 - November
pt: 11 - Novembro

en: view order
pt: ver encomenda

en: Test Server
pt: Servidor de teste

en: Start year
pt: Ano de início

en: Start date:
pt: Data de início:

en: Issue number
pt: Número da edição
