Sajari (1.0.0-alpha11) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Title
pt: Título

en: Search
pt: Pesquisar

en: Name
pt: Nome

en: Field
pt: Campo

en: Help
pt: Ajuda

en: Default
pt: Predefinido

en: Filter
pt: Filtro

en: Fields
pt: Campos

en: Range
pt: Alcance

en: Not installed
pt: Não instalado

en: Tab
pt: Separador

en: Query
pt: Consulta

en: Tabs
pt: Separadores

en: Add another item
pt: Adicionar outro item

en: Sort
pt: Ordenação

en: Remove this item
pt: Remover este item

en: Default sort
pt: Ordenação por omissão

en: Parameter
pt: Parâmetro

en: Minimal
pt: Mínimo

en: Weight for row @number
pt: Peso da linha @number

[ctx: Sort order]
en: Order
pt: Ordem
