Sajari (1.0.0-alpha8) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Project
fr: Projet

en: Search
fr: Rechercher

en: Name
fr: Nom

en: Field
fr: Champ

en: Help
fr: Aide

en: Default
fr: Par défaut

en: search
fr: rechercher

en: Filter
fr: Filtrer

en: Fields
fr: Champs

en: Range
fr: Intervalle

en: Tab
fr: Onglet

en: Template
fr: Gabarit

en: Query
fr: Requête

en: Facets
fr: Facettes

en: Facet
fr: Facette

en: Tabs
fr: Onglets

en: Add another item
fr: Ajouter un autre élément

en: Sort
fr: Trier

en: Remove this item
fr: Supprimer cet élément

en: Default sort
fr: Tri par défaut

en: Step
fr: Étape

en: Parameter
fr: Paramètre

en: Default tab
fr: Onglet par défaut

en: Weight for row @number
fr: Poids pour la ligne @number

en: Sorts
fr: Tris

[ctx: Sort order]
en: Order
fr: Ordre
