Sales Zymphonies Theme (8.x-1.4) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: core
fr: cœur ( core )

en: Search
fr: Rechercher

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to parent page
fr: Aller à la page parente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Help
fr: Aide

en: Page title
fr: Titre de page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Up
fr: Haut

en: Tabs
fr: Onglets

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Front Page Slideshow
fr: Diaporama de la page d'accueil

en: Powered by Drupal
fr: Propulsé par Drupal

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Footer menu
fr: Menu Pied de page

en: Last page
fr: Dernière page

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Book outline for @book.title
fr: Structure du livre @book.title

en: Book traversal links for
fr: Liens transversaux de livre pour

en: First page
fr: Première page

en: By @author @time ago
fr: Par @author il y a @time

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: User account menu
fr: Menu du compte de l'utilisateur
