Salesforce Suite (5.0.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (61 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Last Updated
hu: Utoljára módosítva

en: Version
hu: Verzió

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Weight
hu: Súly

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Settings
hu: Beállítások

en: (none)
hu: (semmi)

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: View
hu: Megtekintés

en: URL
hu: Webcím

en: Sync
hu: Szinkron

en: Modules
hu: Modulok

en: ID
hu: Azonosító

en: Page
hu: Oldal

en: Fields
hu: Mezők

en: Desc
hu: Csökk

en: Save changes
hu: Változások mentése

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Default language
hu: Alapértelmezés szerinti nyelv

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Token
hu: Vezérjel

en: Constant
hu: Állandó

en: Entity
hu: Entitás

en: Requirements
hu: Előfeltételek

en: Changed
hu: Módosítva

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Mapping
hu: Leképzés

en: Field Type
hu: Mezőtípus

en: Offset
hu: Eltolás

en: Authorization
hu: Hitelesítés

en: About
hu: Leírás

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Push
hu: Eltolás

en: Direction
hu: Irány

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Providers
hu: Szolgáltatók

en: Broken
hu: Sérült

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Login URL
hu: Belépési űrlap webcíme

en: Dependencies
hu: Függőségek

en: Operations links
hu: Műveletek hivatkozásai

en: Pull
hu: Behúzás

en: Switch to the direct input mode
hu: Váltás közvetlen beviteli módra

en: Switch to data selection
hu: Váltás adatkiválasztásra

en: Data selector
hu: Adatkiválasztó

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Log errors only
hu: Csak a hibák naplózása

en: Drupal entity
hu: Drupal entitás
