Salesforce Suite (5.0.3) - en to da translation catalogue (45 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Value
da: Værdi

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: Last Updated
da: Sidst opdateret

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Weight
da: Vægt

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Settings
da: Indstillinger

en: (none)
da: (ingen)

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: View
da: Vis

en: Modules
da: Moduler

en: Page
da: Side

en: Fields
da: Felter

en: Desc
da: Faldende

en: Save changes
da: Gem ændringer

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Default language
da: Standardsprog

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Token
da: Symbol

en: Constant
da: Konstant

en: Human readable name
da: Læsbart navn.

en: Requirements
da: Krav

en: Changed
da: Ændret

en: Apply
da: Udfør

en: Mapping
da: Kobling

en: Field Type
da: Felttype

en: Offset
da: Forskydning

en: Authorization
da: Godkendelse

en: About
da: Om

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Direction
da: Retning

en: Properties
da: Egenskaber

en: Broken
da: I stykker

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Dependencies
da: Afhængigheder

en: Operations links
da: Redigeringslinks

en: Asc
da: Stigende

en: Webform elements
da: Webform elementer
