Salesforce Suite (5.0.5) - en to ja translation catalogue (39 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Last Updated
ja: 最終更新

en: Version
ja: バージョン

en: Edit
ja: 編集

en: Weight
ja: ウェイト

en: The configuration options have been saved.
ja: 設定オプションが保存されました。

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: View
ja: ビュー

en: Modules
ja: モジュール

en: Fields
ja: フィールド

en: Save changes
ja: 変更を保存

en: Default language
ja: デフォルトの言語

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Token
ja: トークン

en: Constant
ja: 定数

en: Human readable name
ja: 人間が判別可能な名称

en: Entity
ja: エンティティ

en: Changed
ja: 変更済

en: Mapping
ja: マッピング

en: Authorization
ja: 承認

en: About
ja: アバウト

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Direction
ja: 方向

en: Properties
ja: プロパティー

en: Bundle
ja: バンドル

en: Broken
ja: 壊れている

en: Dependencies
ja: 依存関係

en: Switch to the direct input mode
ja: 直接入力モードに切り替え

en: Switch to data selection
ja: データ選択に切り替え

en: Data selector
ja: データセレクター
