Salesforce Suite (8.x-3.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (29 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Last Updated
ar: اخر تحديث

en: Version
ar: النسخة

en: Weight
ar: الوزن

en: Label
ar: التسمية

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: Modules
ar: الوحدات

en: ID
ar: المعرف ID

en: Fields
ar: الحقول

en: Default language
ar: اللغة الافتراضية

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Changed
ar: تم التغير

en: Locked
ar: مقفل

en: About
ar: حول

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Direction
ar: الاتجاه

en: Dependencies
ar: المتطلبات

en: Entity ID
ar: معرّف الكينونة

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
ar: %type: @message في  %function (السطر %line من %file).
